Jestli přemýšlíte o tom jak bude vypadat oplocení vašeho domu, máme pro vás malou inspiraci v podobě použití plotu neboli gabionové zídky Zenturo.

 

Zenturo

aneb vzdušné zpracování oplocení pro ty, kteří si chtějí zachovat kontakt s okolní přírodou.

Použití klasického plotového dílce Zenturo s rozměry ok 10×10, 5×10 a 5×5 mm umožnuje použití větších kusů výplně – kamení, dřeva, cihel. Díky větším okům v plotu můžete materiál lehce přeskládávat a aranžovat. Gabionová zídka se dá použít v kombinaci s volnými dílci, které se na obdélníkový sloupek připevní pouze z jedné strany a dále se již nevyplňují. Pro vizuální lehkost oplocení se v těchto místech dají plotové dílce umístit na kulatý sloupek. Tipem pro využití dílců instalovaných pouze z jedné strany je také výsadba a pnutí různých popínavých rostlin, které budou krásným doplňkem vašeho domu.

 

Zenturo Super

aneb stylové oplocení zaručující úplné soukromí a oddělení pozemků od sousedů.

Toto řešení je ideální pokud máte pozemek a prostor, který s rodinou využíváte natěsnaný přímo na sousedův pozemek. V této realizaci můžete vidět použití plotové dílce Zenturo Super zformovaného do gabionového plotu. Tento dílec je díky menším rozměrům ok 5 x 10 a 5 x 5 mm vhodný k vysypání menší frakcí kamene nebo jinou výplní – oblázky, šišky, kůra. U tohoto rodinného domu není Zenturo Super použito jen jako jednoduchý průhledný plot právě z důvodu zajištění soukromí (odstínění od sousedova pozemku). Použití jako gabionový plot zaručuje úplné soukromí a eliminuje také okolní hluk. Gabionový plot může být vysoký od 95 – 200 cm a prostor k vyplnění je velmi úsporný – hloubka je pouhých 12 cm.

Translate »